Hľadá sa „ficovolič“...

Autor: Ján Hudák | 23.3.2014 o 18:56 | Karma článku: 14,27 | Prečítané:  1271x

Už dlhší čas pozorujem veľmi zvláštny fenomén, ktorý si neviem vysvetliť. Kandidát na prezidenta Róbert Fico získal až 28 % a tento výsledok je pre mňa pravdupovediac prekvapivo-neprekvapivý. Viem, že vo všeobecnosti sa nepohybujem takmer vôbec v prostredí, kde by som mohol prísť do styku s ľuďmi, medzi ktorými má Fico voličov, (verím, že naozaj na moje šťastie) a stále tento vysoký výsledok medzi zvyškom populácie je pre mňa nevysvetliteľný.

Hoci sa veľmi snažím, stále neviem a nerozumiem, aké pohnútky a dôvody vedú ľudí k tomu, aby volili Róberta Fica a to nielen teraz pri prezidentských voľbách. Naozaj, niekedy sa cítim až tak, ako keby sa jeho voliči, za neho hanbili (resp. za svoje dôvody). A práve preto, sa k nemu pridám, a chcel by som nájsť jeho voličov, resp. voliča, ktorý by mi bol schopný vysvetliť, najmä z programového hľadiska, prečo ho volí. Len na ilustráciu podotýkam, že dôvody ako úžasná schopnosť robiť kliky, rozprávať vtipy a piť colu sa nepočítajú. Taktiež, jeho prázdne heslá ohľadom stability a jednoty s vládou, ktorá mimochodom bude mať priestor na zvýšenie dlhovej brzdy, ak sa stane prezidentom  sú taktiež irelevantné.  Preto chcem nájsť "ficovoliča", ktorý vie naozaj, prečo by sa mal stať Fico prezidentom. Hľadá sa "ficovolič"...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?